Joga Ann: Joga dla osób dużo siedzących – czyli  biodra w roli głównej [WIDEO WORKOUT]

Zginacze stawu biodrowego to grupa mięśni, dzięki którym jesteśmy w stanie chodzić czy biegać. To ONE POZWALAJĄ NAM UNOSIĆ KOLANO i STOPĘ DO GÓRY! Kontrolują położenie głowy kości udowej w czasie zgięcia, ponadto stabilizują odcinek lędźwiowy kręgosłupa pomagając w utrzymaniu lordozy lędźwiowej. W przypadku osłabienia zginaczy pojawiają się PROBLEMY z ruchomością stawu biodrowego, miednicy oraz dolegliwości ze strony kręgosłupa lędźwiowego. Jeśli dużo siedzisz, śpisz z podkulonymi nogami to zginacze bioder niestety zaczynają się skracać. Koniecznie zobacz cały trening! Joga Ann z Aliną Pawelą zawsze w środę o godz. 12:00!

Joga Ann – trening z Aliną Pawelą

Alina Pawela pokaże, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą bez użycia drogiego sprzętu. Wystarczy podłoga, mata lub krzesło! Tym razem mamy dla Was sesje dla osób prowadzący siedzący tryb życia.

-Dzisiejsza praktyka będzie dedykowana dla osób, które dużo siedzą i w związku z tym mięsień biodrowo krzyżowy skraca się, co wpływa i przyczynia się do różnych dolegliwości. Serdecznie zapraszam do wspólnej praktyki – zapowiada instruktorka w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Zajęcia jogi dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w poniedziałki i środy. Zawsze o godzinie 12.00 możecie spodziewać się nowego zestawu praktyk!

Na zdj. Alina Pawela, fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie

Ćwiczenia zginaczy bioder

-Pierwsze ćwiczenie będzie na klęcząco. Przejdź do klęku, wyciągnij swoją prawą nogę do przodu i jeśli Twoje lewe kolano wbija się bardzo mocno w ziemię, czy podłogę to podłóż sobie koc albo jakąś poduszkę. Teraz maksymalnie opuszczamy kość ogonową w dół, jednocześnie kość łonowa idzie do góry, mięsień biodrowo-krzyżowy tutaj już nam się rozciąga. Rozciąganie idzie do samego dołu uda. Teraz dodaj jeszcze mostek do góry. Pchaj przód uda właśnie do przodu napinając lewy pośladek. Zrób sobie tutaj trzy głębokie oddechy i zmień nogę – pokazuje Alina Pawela.

-Połóż się teraz na podłodze. Przydadzą Ci się teraz dwie piłki tenisowe. Ułóż piłeczki w pachwinach. Teraz podpierając się na przedramionach, łagodnie rozmasowujesz te mięśnie. To na początku może być bolesne, więc na początku dozuj sobie dociążenie bioder do ziemi. Ruch może być przód-tył ale też łagodnie na boki. Ostatnie tutaj ćwiczenie, unosisz prawą nogę do góry dociskając mocniej pachwinę i opuszczasz – instruuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Na zdj. Alina Pawela – fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Jak prawidłowo wykonać te ćwiczenia? Jak systematycznie praktykować jogę, a także jak ważny jest w niej oddech i spokój? Sprawdźcie! Cały trening jogi z Aliną Pawelą jest już dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Treningi jogi z Aliną Pawelą

Kolejne treningi jogi z Aliną Pawelą znajdziecie w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdą środę o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Aktualnych wydarzeń szukajcie także na Facebooku oraz na Instagramie.

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann:

Treningi Jogi oraz Fitness dostępne są w bezpłatnej aplikacji Ann oraz po zalogowaniu na stronie
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *