„Jesteś Kobietą. Każdego dnia.” – Fundacja, która pomaga kobietom z chorobami sromu i nie tylko [WIDEO ROZMOWA]

Mówi o tym co dla wielu z nas wstydliwe. Jako pierwsza w Polsce poruszyła problematykę związaną z chorobami sromu. Mimo że niesie u swego boku „dziada” – tak nazywa nowotwór sromu z którym boryka się już od kilku lat – nie poddaje się i stara się się przypominać nam wszystkim, że jesteśmy kobietami. Każdego dnia. Beata Izabela Pilarek, założycielka i prezeska Fundacji „Jesteś Kobietą. Każdego dnia.” a do tego twórczyni autorskich warsztatów terapeutycznych dla kobiet po ginekologicznych operacjach okaleczających jest gościem Klubu Dyskusyjnego. Jak i dlaczego chce pomagać kobietom?

Zobacz całą rozmowę z Beatą Izabelą Pilarek: „Jesteś Kobietą. Każdego dnia.”

Agnieszka Kryszpin, Ann Asystent Zdrowia: Nazwa Fundacji „Jesteś Kobietą. Każdego dnia” nie jest chyba przypadkowa. Co w sobie kryje?

Beata Izabela Pilarek, założycielka i prezeska Fundacji „Jesteś Kobietą. Każdego dnia.”: Sama nazwa wzięła się stąd, że każda z nas niezależnie od tego co ją spotka czy po jakich jest zabiegach, jakie ma problemy zdrowotne. jets kobietą, zawsze na zawsze, każdego dnia. Jeżeli czujemy się kobietami w  naszym sercu i głowie nic nie jest   w stanie tego zmienić. Po prostu jesteśmy kobietami każdego dnia. 

I starasz się o tym przypominać wszystkim kobietom. Nie tylko tym po ginekologicznych operacjach okaleczających.

Oczywiście, że tak. Zawracam się również do tych kobiet, które urodziły się nie w tym ciele w którym chcą i w którym dobrze się czują. Atrybuty nasze kobiece, każda z nas ma inne. A kobietami jesteśmy zawsze gdy nasze serce i nasz umysł nam to mówi i tak się czujemy. 

Skąd pomysł, aby stworzyć fundację, która jako pierwsza w Polsce porusza temat chorób sromu?

Fundacja przed wszystkim powstała dlatego, że wypełniamy lukę. Ma przede wszystkim za zadanie, aby informować, że istnieje taka część ciała jak srom. Ta część ciała również może chorować i nie jest to nic grzesznego czy wstydliwego. I nie jest to coś o czym nie powinniśmy rozmawiać. Fundacja powstała tak naprawdę na łóżku szpitalnym , podczas mojej kolejnej wizyty w szpitalu. Po ro zmowach z innymi kobietami, które były ze mną w szpitalu w Bytomiu. Pomogła mi również moja mentorka prof. Olejek. Tworzy razem ze mną Fundację i wspiera medycznie. 

Fundacja to nie tylko informacje, tu znajdziesz też specjalistów

Fundacja pomaga kobietom z informacjami jakie należy mieć na przykład po zabiegach ginekologicznych. Jak one wyglądają i jak się po takich zabiegach powinnyśmy się zachowywać. Mówimy też jak takie rany opatrywać. Pomaga nam w tym wspaniała położna Magdalena Toczek, która ma przeogromną wiedzą jeśli chodzi o opatrunki na sromach.

Fundacja powstała przede wszystkim po to , abyśmy mogły informować, edukować i tworzyć szeroką drogę dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują. I powstała też z potrzeby serca. Sama, te 12 lat temu nie mogłam liczyć na wparcie takie bardziej profesjonalnie. My dzisiaj tym wszystkim paniom, które borykają się z chorobami sromu możemy powiedzieć „Wiem co czujesz”. I pod tymi słowami są ukryte prawdziwa świadomość tego co one w tym momencie mogą przechodzić i z jakimi problemami się borykają. Bo choćby nie wiem ja cudny był lekarz, mimo wszystko nie ma tej wiedzy co siedzi nam w głowach czy sercach. 

Zobacz całą rozmowę z Beatą Izabelą Pilarek: „Jesteś Kobietą. Każdego dnia.”

Więcej ciekawych rozmów i wywiadów ze specjalistami w Ann:

Beata Pilarek, Fundacja Jesteś Kobietą. Każdego dnia
Na zdjęciu Beata Izabela Pilarek, założycielka Fundacji „Jesteś Kobietą. Każdego dnia.” / fot.arch.prywatne
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *