„Jesień Immunologiczna” – trzeci dzień konferencji

Data i czas rozpoczęcia
Liczba miejsc 5

Trzeci dzień III Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej: „Jesień Immunologiczna” to kolejne ciekawe wykłady jak również warsztaty. W nieco innym wydaniu. Podczas ostatniego dnia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach o tematyce immunologicznej, a nawet baśniowej. Patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski jest Ann Asystent Zdrowia. Co jeszcze działo się podczas ostatniego dnia konferencji „Jesień Immunologiczna”?

Inne oblicze naukowej konferencji – Bajkowe warsztaty

Trzeci dzień konferencji rozpoczął się od warsztatów przeprowadzonych w formie wykładu pt. „Czy woźnica jest zawsze autentyczny”, który wygłosiła dr n. med. Edyta Heropolitańska-Pliszka.

Z Instytutu “Pomnik” – Centrum Zdrowia Dziecka oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przyjechali na konferencję, jak sami o sobie powiedzieli ,“dwie wróżki i jeden wspaniały woźnica”, czyli dr n. med. Edyta Heropolitańska-Pliszka, dr n. med. Beata Wolska-Kuśnierz oraz prof. dr hab. n. med. Radosław Zagożdżon.

Uczestnicy stali się częścią magicznych warsztatów pt. “Co ma kopciuszek do immunologii, czyli poszukiwanie zaginionego pantofelka”. Były to warsztaty o odysejach diagnostycznych pacjentów z wrodzonymi zaburzeniami odporności, i opcjach terapeutycznych.

„Jesień Immunologiczna” 2022

Kolejne wykłady

Wykład na temat „6 tajemniczych stangretów Kopciuszka” wygłosiła dr n. med. Beaty Wolska-Kuśnierz.

Kolejne warsztaty przeprowadzone zostały przez prof. dr hab. n. med. Radosława Zagożdżona. Podczas zajęć o zaczarowanym tytule „Dla kogo przejażdżka zaczarowaną CAReTą” uczestnicy dowiedzieli się, czym jest immunoterapia CAR-T, i dla kogo jest przeznaczona.

W auli konferencyjnej „Jesieni Immunologicznej” wystąpił również lek. Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego Medyk. Lekarz wygłosił niezwykle aktualny i istotny dla regionu rzeszowskiego wykład pod tytułem „Podkarpacki Parasol Prozdrowotny”. Prezentacja miała na celu uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest profilaktyka, a także zapoznanie z planowanymi formami rozszerzania świadomości wśród mieszkańców całego Podkarpacia.

Zakończenie konferencji

Tym bajkowym dniem zakończyła się III edycja konferencji „Jesień Immunologiczna”. Do zobaczenia za rok!

„Jesień Immunologiczna” 2022

Dowiedz się więcej na temat konferencji w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *