Fitness w domu. Sprzęt nie jest potrzebny, jeśli masz aplikację Ann [OPIS FUNKCJI ANN]

Fitness to przyjemna aktywność fizyczna, która pobudza niemal wszystkie partie mięśni człowieka do pracy, a dzięki temu dba o zdrowie, sylwetkę i komfort. Z aplikacją Ann możesz osiągnąć wymarzonej sylwetki nie wychodząc z domu. Zajęcia oraz rejestracja w aplikacji Ann są bezpłatne.

W dobie dwudziestego pierwszego wieku wiele osób stara się dbać o swoje zdrowie i komfort, ale przy tym nie dba o to, by zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Ćwiczenia na filmikach online to aktywność jest idealna np. dla zabieganych.

Fitness w domu: ćwicz z aplikacją Ann

– Twój Asystent Zdrowia Ann pomoże Ci monitorować swój organizm i regularnie dbać o własne zdrowie. To niezastąpiona pomoc przy obecnym, zawrotnym tempie życia, w którym łatwo można coś pominąć lub o czymś zapomnieć, a przecież zdrowie i leczenie to kwestie priorytetowe – czytamy na stronie aplikacji.

Regularna aktywność fizyczna może zapobiegać chorobom serca, cukrzycy typu 2 i nowotworom, a także pomagać w ich leczeniu. Ponadto zajęcia sportem mogą łagodzić objawy depresji oraz poprawiać ogólne samopoczucie. Dzięki trenerom współpracującym z Ann Asystent Zdrowia możecie ćwiczyć nie wychodząc z domu! Aplikacja oferuje zajęcia z trenerem biegowym i fitness.

Więcej artykułów o zdrowiu znajdziesz w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia!

Jeśli ktoś się tylko przyłoży do zajęć online, to bez problemu może mieć takie efekty jak osoby ćwiczące stacjonarne na siłowni. Treningi online są dedykowane osobom, które nie mają czasu na ćwiczenia poza domem i jeśli tylko takie osoby znajdą w sobie dużo samodyscypliny, to mogą mieć identyczne efekty jak osoby ćwiczące stacjonarnie – mówi Maciej Rataj, trener personalny Ann i podkreśla: – Nasze zajęcia online są jednak na tyle fajne i nie zajmują zbyt dużej ilości czasu, że warto z nich korzystać, bo są one prowadzone w sposób przystępny praktycznie dla każdej osoby. Warto zadbać o siebie i swoje zdrowie, bo nie potrzeba wcale zbyt wiele czasu poświęcać na ćwiczenia, by poprawić stan swojego zdrowia i swoje samopoczucie.

Zajęcia w aplikacji są polecane każdemu, kto chciałby poćwiczyć i zadbać o swoje zdrowie. A szczególnie osobom, które nie mają zbyt wiele czasu i które są zapracowane, przez co nie mają dużo czasu dla siebie.

Fitness w domu: joga z Ann

Również aplikacja Ann oferuje zajęcia – warsztat dalekowschodniej medytacji i relaksu. Joga to nauka o równowadze w życiu oraz połączeniu umysłu z ciałem. Praktykuje się ją poprzez wykonywanie zbiorów asan oraz skupieniu się na technikach oddechowych, które pozwalają wykonywać ćwiczenia fizyczne przekładające się na rozwój fizyczny i psychiczny człowieka. Można dodatkowo połączyć ją z medytacją. Praktyka jogi przynosi wiele korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu. M.in. stabilizuje gospodarkę hormonalną oraz ciśnienie krwi. Wchodzenie w asany zwiększa dotlenienie organizmu, a także poprawia przepływ krwi. W aplikacji Ann są kilka rodzajów jogi, a więc każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

W aplikacji poprowadzę trzy rodzaje zajęć. Pierwsze z nich są skierowane do osób pracujących w biurze. Skupię się na praktycznych narzędziach, które pozwolą się rozruszać i odciążą kręgosłup, zwłaszcza odcinek szyjny. Poprowadzę także zajęcia dla kobiet. Skoncentruję się na kwestiach kobiecych, cyklu menstruacyjnym i otwieraniu bioder. Natomiast joga dla seniorów zakłada łagodne ćwiczenia, które mogą wykonywać osoby starsze, niemające wcześniejszego doświadczenia z jogą. Są to krótkie, 25-30-minutowe zajęcia z krótkimi, podzielone na 5-minutowe sekwencje – opowiada Katarzyna Kamińska, trenerka jogi w aplikacji Ann. 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia na swój telefon. Aplikacja dostępna w Google Play i App Store.

Autor: Svitlana Slyvchenko, Ann Asystent Zdrowia

Czytaj więcej w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *