Fitness Ann: Sylwetka – trening dla kobiet w ciąży [WIDEO WORKOUT]

W każdy piątek o 12.00 w aplikacji Ann Asystent Zdrowia spotykamy się z trenerką personalną. Podczas spotkań pracujemy nad różnymi partiami ciała. Dziś spotykamy się na zajęciach, których jeszcze nie było – przychodzimy z propozycją zajęć fitness dla przyszłych mam! Podczas dzisiejszych zajęć poznamy prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń w ciąży.

Fitness Ann: Sylwetka – trening dla kobiet w ciąży

Ćwiczenia, które może wykonywać większość przyszłych mam powinny mieć umiarkowany stopień intensywności. Kobieta powinna wziąć pod uwagę swój szczególny stan, a także dostosować ćwiczenia do własnych możliwości. Prawidłowo dobrane i wykonywane ćwiczenia fizyczne w okresie ciąży wpływają pozytywnie zarówno na organizm matki, jak i płodu. Wysiłek fizyczny zwiększa zdolność ciała do przetwarzania tlenu, poprawia krążenie, jak również zwiększa masę oraz siłę mięśni, a także pomaga budować wytrzymałość. 

Dzisiaj zapraszam was na trening dla kobiet w ciąży. Ćwiczenia, które może wykonywać większość przyszłych mam powinny mieć umiarkowany stopień intensywności – rozpoczyna trenerka Magdalena Tyczka na początku treningu w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Więcej ciekawych materiałów znajdziesz w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia lub po zalogowaniu na stronie

Fitness Ann: Trening dla kobiet ciężarnych

Zaczniemy od ćwiczeń w pozycji stojącej – ustawiamy się w delikatnym rozkroku, pierwszym ćwiczeniem będą przysiady. Wyciągamy ręce prosto przed siebie i wykonujemy 15 powtórzeń. Ważne jest, aby pamiętać, że te ćwiczenia można wykonywać niezależnie od stopnia zaawansowania ciąży, o ile lekarz nie ma przeciwwskazań i czujemy się dobrze – pokazuje trenerka w pełnej wersji wideo, dostępnym wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Wykonuj ćwiczenia w swoim tempie, nie przeciążając się zbytnio. Jeśli uważasz, że ćwiczenie z hantelkami jest dla ciebie zbyt obciążające, możesz wykonywać trening bez użycia hantli. Teraz stajemy razem i skoncentrujemy się na ćwiczeniach dla naszych rąk. Pierwsza wersja jest przeznaczona dla osób korzystających z hantli – unosimy ręce prosto do góry, skaczemy lekko i opuszczamy je. Dla osób, które nie mają hantli, możemy zastąpić to ćwiczenie otwieraniem rąk na boki i powracać je wzdłuż ciała, wykonując ruchy na boki i powtarzając je wzdłuż ciała – pokazuje w wideo dostępnym dla Użytkowników Ann.

Jak odpowiednio wykonać te ćwiczenia? Sprawdź! Cały trening Ann Fitness już jest dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia oraz po zalogowaniu na stronie.

Treningi dla kobiet w ciąży

Kolejne treningi Fitness znajdziesz w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy piątek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Dzięki instrukcjom specjalisty dowiesz się, jak we własnym domu i bez użycia drogiego sprzętu, zadbać o kondycję i zdrowie. Dzięki Ann masz wideo zawsze w kieszeni i pod ręką.

Bezpłatne materiały dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia dla zarejestrowanych Użytkowników.

Tam oprócz treningów, czy zajęć jogi, znajdziecie też praktyczne funkcje, na przykład:

  • pomiary wagi;
  • kontrola ciśnienia;
  • lista zażywanych leków;
  • interakcje między lekami.

Sprawdź więcej i polub nasz profil na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w aplikacji Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *