Fitness Ann: Stretching dla „siedzących” [WIDEO WORKOUT]

W każdy piątek o 12.00 w aplikacji Ann Asystent Zdrowia spotykamy się z trenerką personalną. Dzisiejszy trening pomoże nam rozciągnąć mięśnie i ścięgna. Stretching świetnie sprawdzi się także u osób, które cierpią na sztywność mięśni, czy u osób, które wykonują pracę siedzącą. Wytrwałość w cyklicznym rozciąganiu pozwoli zniwelować spięte i nierozciągnięte mięśnie oraz cieszyć się sprawnością w codziennych czynnościach. Zapraszamy do treningu!

Fitness Ann: Stretching na zakwasy

Stretching wykonany w odpowiedni sposób niesie za sobą wiele korzyści. Należy pamiętać, że zdarzają się jednak sytuacje, kiedy stretching nie będzie dobrym rozwiązaniem. Przeciwskazaniami są: gorsze samopoczucie, przeziębienie i gorączka, uszkodzenie struktury tkanki łącznej i powięzi, gojące się rany czy kolagenozy, a także inne przeciwskazania uznane przez terapeutę.

Dzisiaj zapraszam na stretching. Tym razem pokażę Wam ćwiczenia dla osób, które bardzo dużo siedzą, a ze względu na to mają duże zastoje i bóle w mięśniach i ścięgnach – mówi trenerka Magdalena Tyczka na początku treningu w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Więcej ciekawych materiałów znajdziesz w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia lub po zalogowaniu na stronie

Stajemy sobie wygodnie na macie, w tle może grać nasza ulubiona muzyka. Celem tych zajęć jest również obniżenie naszego stresu, relaks i przyjemne rozluźnienie. Wyciągamy się na palcach do góry, na chwilkę zostajemy w tej pozycji. Rozciągamy nasz kręgosłup. Następnie przechodzimy do skłonu. Staramy się zostawić całe dłonie na macie. Wracamy kręg po kręgu do góry – pokazuje trenerka w pełnej wersji wideo, dostępnym wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

stretching dla siedzących, stretching, joga, fitness
fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia

Krzyżujemy sobie teraz nogi, prawa noga idzie na przód. Otwieramy się teraz na bok. Otwarta klatka, patrzymy się prosto siebie. Lewa ręka idzie do tyłu, a prawa wędruje do skłonu na ziemię. Jeśli nie jesteśmy w stanie odłożyć całej dłoni, zostawiamy sobie palce na podłodze lub trzymamy rękę na łydce. Teraz krzyżujemy się na drugą stronę pokazuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak odpowiednio wykonać te ćwiczenia? Sprawdź! Cały trening Ann Fitness już jest dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia oraz po zalogowaniu na stronie.

Treningi Ann Fitness

Kolejne treningi Fitness znajdziesz w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy piątek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Dzięki instrukcjom specjalisty dowiesz się, jak we własnym domu i bez użycia drogiego sprzętu, zadbać o kondycję i zdrowie. Dzięki Ann masz wideo zawsze w kieszeni i pod ręką.

Bezpłatne materiały dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia dla zarejestrowanych Użytkowników.

Tam oprócz treningów, czy zajęć jogi, znajdziecie też praktyczne funkcje, na przykład:

  • pomiary wagi;
  • kontrola ciśnienia;
  • lista zażywanych leków;
  • interakcje między lekami.

Sprawdź więcej i polub nasz profil na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *