Fitness Ann: Pilates na płaski brzuch [WIDEO WORKOUT]

W każdy piątek o 12.00 w aplikacji Ann Asystent Zdrowia spotykamy się z trenerką personalną. Podczas spotkań pracujemy nad różnymi partiami ciała. Podczas dzisiejszego pilatesu będziemy angażować do pracy rzadko używane mięśnie głębokie oraz mięśnie poprzeczne brzucha, które w głównej mierze decydują o  wyglądzie naszej postawy i brzucha.

Fitness Ann: Pilates na płaski brzuch

Trening ten wzmacnia głównie mięśnie głębokie, które poprawiają zarówno wygląd naszego brzucha jak również naszą postawę. Pilates to rodzaj zajęć praktycznie dla każdego, ćwiczenia mogą wykonywać starsi i młodsi, osoby z nadwagą oraz osoby rozpoczynające swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Jednak powinniśmy mieć na uwadze to, że towarzyszące nam kontuzje, urazy, dolegliwości czy choroby przewlekłe wykluczają nas z ćwiczeń pilates. Pamiętajmy, aby konsultować to z lekarzem.

Zaczniemy od ćwiczeń w pozycji stojącej. Możemy je wykonywać boso. Stajemy w delikatnym rozkroku, wyciągamy ręce. Jedna nogo do przodu, zadzieramy palce. Wykonujemy delikatne skręty tułowia w stronę nogi, która jest prosto – rozpoczyna trenerka Magdalena Tyczka na początku treningu w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Więcej ciekawych materiałów znajdziesz w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia lub po zalogowaniu na stronie

Przejdziemy teraz do podporu. Wyciągamy prawą rękę i lewą nogę i tak jak w poprzednim ćwiczeniu, łączy łokieć z kolanem – pokazuje trenerka w pełnej wersji wideo, dostępnym wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

fragment zajęć w aplikacji Ann Asystent Zdrowia

Przejdziemy na kolana. Ręce przenosimy za głowę. Przechylamy się na zmianę, do jednej strony i wracamy, następnie do drugiej. Cały czas trzymamy mocno spięty brzuch. wykonamy 20 powtórzeń, czyli po 10 na każdą stronę. Staramy się przenieść całe ciało na boki z udziałem samego brzucha – pokazuje w wideo dostępnym dla użytkowników Ann.

Jak odpowiednio wykonać te ćwiczenia? Sprawdź! Cały trening Ann Fitness już jest dostępny w aplikacji Ann Asystent Zdrowia oraz po zalogowaniu na stronie.

Treningi Ann Fitness

Kolejne treningi Fitness znajdziesz w aplikacji Ann Asystent Zdrowia w każdy piątek o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Dzięki instrukcjom specjalisty dowiesz się, jak we własnym domu i bez użycia drogiego sprzętu, zadbać o kondycję i zdrowie. Dzięki Ann masz wideo zawsze w kieszeni i pod ręką.

Bezpłatne materiały dostępne są w aplikacji Ann Asystent Zdrowia dla zarejestrowanych Użytkowników.

Tam oprócz treningów, czy zajęć jogi, znajdziecie też praktyczne funkcje, na przykład:

  • pomiary wagi;
  • kontrola ciśnienia;
  • lista zażywanych leków;
  • interakcje między lekami.

Sprawdź więcej i polub nasz profil na Facebooku oraz na Instagramie.

Znajdź więcej w bezpłatnej aplikacji Ann Asystent Zdrowia:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *