Dyżur z psychologiem w Ann: Rozwód. Czy da się na niego przygotować siebie i dzieci? [LIVE]

Coraz więcej małżeństw w Polsce kończy się rozwodem. Decyzja o zakończeniu związku bywa trudna nie tylko dla osób, które do tej pory go tworzyły. Często konsekwencje rozstania ponoszą także ich bliscy, a przede wszystkim dzieci. Czy da się przygotować na rozwód? Jak powiedzieć bliskim o nadchodzących zmianach? Co zrobić, żeby dziecko rozstających się rodziców nie czuło, że jego cały świat się rozpada? Ten trudny, ale niewątpliwie potrzebny temat poruszymy w najbliższym Klubie Dyskusyjnym Ann. Dyżur z Psychologiem w Ann już w środę 15. marca o godz. 18:00.

W publicznej opinii często usłyszeć można, że obecnie co 3. małżeństwo w Polsce się rozpada. Czy faktycznie tak jest? Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w 2020 r. w Polsce zawarto nieco ponad 145 tys. związków małżeńskich, a rozwiodło się ponad 51 tys. par. Tendencja wciąż jest rosnąca, bo z roku na rok coraz więcej małżeństw rzeczywiście kończy się rozwodem. Dlatego temat najbliższego spotkania jest niezaprzeczalnie istotny i niestety, może dotyczyć także osób w naszym otoczeniu. Warto wiedzieć, jak przygotować się do tak ogromnej zmiany.

Podczas spotkania z dr Beatą Rajbą porozmawiamy o tym:

  • Czy da się przygotować do rozwodu?
  • Jak dzieci przeżywają rozstanie rodziców?
  • W jaki sposób rozmawiać z bliskimi o planowanym rozwodzie?
  • Czy da się „przejść gładko” przez rozwód?
  • Jak przeprowadzić dzieci przez tak ogromną zmianę w ich życiu?

Podczas dyżuru z psychologiem możesz zadać pytanie, dlatego zachęcamy do udziału w dyskusji.

Spotkanie rozpocznie się 15. marca o godz. 18.00.

Zapisz się na spotkanie: Rozwód

O ekspertce:

Dr Beata Rajba, psycholożka, filolożka, terapeutka EMDR, copywriterka, graficzka, webdesignerka, brała udział w projektowaniu i przygotowaniu kilkudziesięciu kampanii reklamowych i społecznych. Wykłada m.in psychologię reklamy, statystykę, psychometrię, a także psychologię społeczną ze szczególnym uwzględnieniem wpływu społecznego. Prowadzi badania dotyczące niezgodności ze schematem i przekazu okołoprogowego, a także waliduje narzędzia do badań psychologicznych.

Spotkanie poprowadzi Sara Gawrońska, Ann Asystent Zdrowia.

Znajdź więcej ciekawych rozmów w Ann-Zdrowie.pl:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *