„Cicha godzina” dla osób w spektrum autyzmu w Białymstoku

Osoby w spektrum autyzmu będą miały możliwość załatwienia spraw w dogodnych dla siebie warunkach. W Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Białymstoku w każdy wtorek trwa „cicha godzina” dla osób w spektrum autyzmu.

Spektrum autyzmu: duża liczba dźwięków jest uciążliwa

W każdy wtorek osoby ze szczególnymi potrzebami, będą mogły liczyć na załatwienie spraw w podlaskim oddziale NFZ w komfortowych dla siebie warunkach.

W trakcie tej godziny w naszej sali obsługi klientów ograniczamy bodźce wzrokowe i słuchowe. Poprzez przyciemnienie świateł, wyciszenie telefonów i drukarek, wyłączenie komunikatów głosowych oraz ekranów LCD. Zwracamy uwagę, aby rozmowy odbywały się w sposób cichy. Taki nie zakłócający spokoju osób ze szczególnymi potrzebami. – wyjaśnia Maciej Bogdan Olesiński Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Polub nas w mediach społecznościowych i zainstaluj darmową aplikację Ann Asystent Zdrowia. Zaawansowane funkcje Ann dostępne wyłącznie dla zarejestrowanych Użytkowników.

„Cichą godzinę” można wydłużyć

To nie koniec udogodnień dla osób w spektrum autyzmu. Osoby ze szczególnymi potrzebami oraz ich opiekunowie mogą skorzystać z wydłużonego, 30-minutowego czasu obsługi. Na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ można zarezerwować taką wizytę lub zadzwonić na Telefoniczną Informację Pacjenta – 800 190 590.

Rezerwacja dłuższej „cichej godziny”:

  • klikamy w link https://www.nfz-bialystok.pl/rezerwacja_wizyty/
  • należy wybrać opcję „cicha godzina”
  • wybieramy datę wizyty
  • wybieramy godzinę wizyty
  • podajemy adres e-mail, na który otrzymamy potwierdzenie wizyty
  • akceptujemy regulamin i gotowe.

„Cicha godzina” to po mobilnej pętli indukcyjnej i zapewnieniu tłumacza języka migowego on line kolejny krok, który podjęliśmy w procesie ułatwienia komunikacji osób ze szczególnymi potrzebami z pracownikami Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. – mówi Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

spektrum autyzmu
mat.prasowe Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ Białymstoku

Opracowała: Agnieszka Kryszpin, na podstawie materiałów prasowych Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Białymstoku

Przeczytaj więcej w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *