Aktywność fizyczna jesienią. Jak znaleźć motywację do ćwiczeń? [PODCAST]

Autorka: Aleksandra Mazur, Ann Asystent Zdrowia

Wiosną i latem łatwiej było przekonać siebie do codziennego treningu, a jesienią odczuwasz nagły spadek energii? Zmniejszona motywacja do ćwiczeń w okresie jesiennym zdarza się bardzo często. Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak wyjść z treningowego zastoju i sprawić, żeby aktywność fizyczna jesienią była przyjemnością! O motywacji do ćwiczeń rozmawiamy z trenerem personalnym Michałem Koniecznym.

Aktywność fizyczna jesienią – utrata motywacji

Aleksandra Mazur, Ann Asystent Zdrowia: Dlaczego jesienią tak trudno zmotywować się nam do aktywności fizycznej?

Michał Konieczny, trener personalny: Przede wszystkim wynika to z tego, że skończyły się wakacje, skończył się ten luz, wszyscy mają trochę bardziej napięte terminarze – w pracy, w życiu osobistym. Pogoda też się pogarsza i właśnie najczęściej słyszę od klientów narzekania na pogodę. Wpływa ona bezpośrednio na ten jesienny marazm, na nasze samopoczucie, przez co motywacja – czy do aktywności fizycznej czy utrzymania zdrowego odżywiania – trochę opada. Bardziej chce nam się siedzieć w domu pod kocem niż jednak zmotywować się do aktywności.Aktywność fizyczna jesienią a pora treningu

Jesienią też szybciej robi się ciemno. Czy w takim razie lepiej wykonać trening w ciągu dnia czy nie ma to większego znaczenia?

Uważam, że najlepiej byłoby robić trening o poranku, około godziny 8, 9. Oczywiście nie wszyscy mamy taką możliwość, bo praca, inne zobowiązania nam na to nie pozwalają, ale jest to według mnie najlepsza pora dnia. Wybudzamy się,  jesteśmy po śniadaniu, mamy tą energię i jeszcze nam się najzwyczajniej po ludzku chce. Jednak są osoby, które nie preferują ćwiczeń ranem i wolą np. ćwiczyć w godzinach wieczornych. Dla mnie osobiście jest to już bardziej pora wyciszenia, więc przede wszystkim będzie to sprawa indywidualna.

Kobieta uprawia aktywność fizyczną jesienią na świeżym powietrzu.
Aktywność fizyczna jesienią może być przyjemnością/fot. Shutterstock

Podczas rozmowy specjalista udzielił odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jak zmotywować się do ćwiczeń jesienią?
  • Czy lepiej ćwiczyć samemu czy z partnerem?
  • Czy trening na świeżym powietrzu to dobry pomysł w okresie jesiennym?

Serwis / aplikacja Ann dokłada wszelkich starań, aby treści składające się na zawartość serwisu były ścisłe i poprawne. Prezentowana treść jest dostarczana jedynie w celach informacyjnych lub edukacyjnych. W żadnym zakresie nie zastępuje i nie może być utożsamiana z konsultacją czy poradą lekarską.

Więcej ciekawych materiałów w Ann:

0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *