Joga dla kobiet w ciąży [WIDEO WORKOUT]
W kolejnej sesji jogi pokażemy Wam jak w prosty i bezpieczny sposób wymasować się w domu. Będziemy skupiać się na stopach, łydkach, pośladkach oraz górnych plecach. Ten trening będzie idealny również dla kobiet w ciąży, a ćwiczenia przyniosą ulgę. Koniecznie zobacz cały trening!
Akupresura- w jakich dolegliwościach pomaga?
Akupresura, to jedna z metod medycyny chińskiej, która ma coraz więcej zwolenników wśród Polaków. Jest skuteczna na wszelkiego rodzaju bóle. Ponadto pomaga przy wszelkiego rodzaju problemach emocjonalnych, przewlekłym stresie i zmęczeniu oraz problemach z koncentracją. Czym akupresura różni się od refleksoterapii mówi specjalista od akupresury Michał Iwanicki
Nadmierny trening prowadzi do przetrenowania mięśni!
Każdy rodzaj aktywności fizycznej, w tym trening siłowy, powinien być prowadzony zgodnie z pewnymi zasadami. Często stosowany trening siłowy przynosi oczywiste korzyści. Ale co jeśli jest go za dużo? Jakie konsekwencje czekają nas za nadmierne, intensywne ćwiczenia? Dowiedz się, jak zapobiec przetrenowaniu mięśni i co zrobić, gdy pojawią objawy przetrenowania.
Krótka drzemka najlepsza dla mózgu
Jako uzupełnienie, na zapas lub dla przyjemności. To trzy rodzaje drzemki. Okazuje się, że kótki sen w ciągu dnia może poprawić samopoczucie, zwiększyć czujność, usprawnić koncentrację i myślenie. Jednak, aby więcej zyskać niż stracić, z drzemek trzeba umieć korzystać. Jaka drzemka jest najlepsza dla naszego mózgu? Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Papaja pozytywnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie!
Papaja to egzotyczny owoc o licznych korzyściach zdrowotnych, który może być używany profilaktycznie w wielu schorzeniach. Jego szczególnie wartościową cechą jest silne działanie antyoksydacyjne. Ann podpowiada dlaczego warto włączyć papaję do swojej diety!
Promienica – czy może zagrażać życiu?
Guz na szyi w połączeniu z osłabieniem, gorączką i kaszlem może sugerować promienicę. Zakażenie promienicą najczęściej występuje, gdy bakterie z rodzaju Actinomyces, które normalnie bytują w jamie ustnej, drogach oddechowych i przewodzie pokarmowym, przedostaną się do głębszych tkanek na skutek przerwania ich ciągłości. Jak można się zarazić? Czy możliwe jest całkowite wyleczenie? Ann podpowiada!
Badminton – czy to sport idealny?
Badminton to jedna z najstarszych gier sportowych, która wyrosła z dworskiej zabawy i obecnie cieszy się dużą popularnością. Uprawiają go zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Ile kalorii można spalić podczas gry? Jakie korzyści dla zdrowia niesie badminton? Dowiedz się z Ann!
Dieta karniwora – jakie daje efekty?
Dieta karniwora, znana również jako dieta mięsożerców, opiera się na spożywaniu jedynie mięsa oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak ryby, jaja czy nabiał. Czy na diecie karniwora można schudnąć? Ann podpowiada!
Hemoglobina – jaką funkcję pełni w organizmie?
Hemoglobina jest kluczowym składnikiem krwi, odgrywającym istotną rolę w organizmie. Badanie jej poziomu jest ważne, ponieważ pomaga w diagnozowaniu różnych schorzeń, w tym chorób nowotworowych. Jaką rolę w organizmie pełni hemoglobina i co może oznaczać jej za niski lub zbyt wysoki poziom? Dowiedz się z Ann!
17 chemioterapii, usunięty żołądek. Wojtek żyje, choć nie dawano mu szans
Wojtek Miszewski niespodziewanie dowiedział się, że jest chory. Złośliwy nowotwór żołądka został wykryty przez przypadek, wcześniej nie dawał żadnych objawów. Od lekarzy usłyszał, że rak jest nieoperacyjny. Przeszedł 17 chemioterapii, a operacja, której miało nie być, okazała się możliwa. Wojtek wraca do zdrowia i opowiada w Ann, co pomaga mu w pokonaniu choroby.
Lamblioza. Choroba może przebiegać bezobjawowo
Lamblioza najczęściej dotyka dzieci, ale może również występować u dorosłych. Do zakażenia dochodzi najczęściej poprzez spożycie zakażonej żywności lub picie skażonej wody. Objawy zakażenia mogą mieć różne nasilenie, a w około 15% przypadków choroba przebiega bezobjawowo. Jak więc rozpoznać lambliozę i czy można jej zapobiec?
Złamanie szyjki kości udowej – jak długo trwa rehabilitacja?
Złamanie szyjki kości udowej jest powszechnym problemem wśród osób starszych. Charakteryzuje się intensywnym bólem w okolicy pachwiny, który nasila się podczas próby chodzenia, oraz widocznym skróceniem kończyny dotkniętej urazem. Jak się leczy złamanie szyjki kości udowej oraz jak długo trwa rehabilitacja? Jaką rolę w profilaktyce odgrywają ćwiczenia?