Magazyn Ann

Kobieta trzyma się za głowę, odczuwa ból. Warto wiedzieć z Ann

Torbiel szyszynki – ten guz może zagrażać życiu!

Torbiel szyszynki jest umiejscowiona głęboko w mózgu i ma charakter łagodny. Brzmi to groźnie, ale warto wiedzieć, że tego typu zmiany mogą występować u nawet co czwartej osoby. Większość z nich odkrywa tę zmianę przypadkowo podczas rutynowych badań obrazowych. Jakie objawy towarzyszą rozwojowi torbieli szyszynki i czy da się ją wyleczyć? Dowiedz się z Ann!

20.07.2024 • 09:00
0
weekend nad wodą Warto wiedzieć z Ann

Weekend nad wodą. Gdzie najbezpieczniej z dziećmi?

Bezpieczny weekend nad wodą może stać się niezapomnianą przygodą dla całej rodziny. Ann podpowiada gdzie najbezpieczniej spędzić czas z dziećmi nad wodą.

19.07.2024 • 16:00
0
równowaga na talerzu, dieta, warto wiedzieć

Zdrowe odżywianie pomocne w profilaktyce chorób

Prawidłowo skomponowana dieta powinna zapewniać naszemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy, jak zdrowe posiłki mogą wspomóc profilaktykę wielu chorób. Zdrowe odżywianie wcale nie musi być skomplikowane czy monotonne. Oto kilka prostych zasad, które pomogą Ci zadbać o zawartość Twojego talerza!

19.07.2024 • 09:00
0
Młoda para wykonuje trening acroyoga w parku Warto wiedzieć z Ann

Acroyoga – wszystko, co musisz wiedzieć!

Acroyoga to jedna z najmniej rozpowszechnionych i najmłodszych odmian jogi. Opiera się ona na ćwiczeniach w parach. Jakie ma zalety? Kto powinien się na nią zdecydować, a komu nie jest zalecana? Ann podpowiada!

18.07.2024 • 16:00
0
Kobieta i mężczyzna kłócą się, odczuwają złość. WEBINAR

Asertywność i granice. „Unik jest pierwszą linią obrony”

Czym jest asertywność, co ją odróżnia od agresji i uległości, jak komunikować swoje potrzeby i uczucia, aby nie naruszać granic innych osób? I wreszcie: jak asertywnie reagować na krytykę? Między innymi nad tymi zagadnieniami pochyliliśmy się w czasie webinaru Ann z psycholożką dr Beatą Rajbą.

18.07.2024 • 09:00
0
Starsza kobieta patrzy uśmiechnięta w lustro i myje zęby. Warto wiedzieć z Ann

Dieta na wzmocnienie zębów. Co jeść, aby mieć zdrowe zęby? 

Często mówi się o wpływie diety na nasze samopoczucie, wagę oraz wygląd cery. Jednak rzadko zwraca się uwagę na jej znaczenie dla zdrowia i kondycji zębów. Co jeść, aby wzmocnić zęby i zadbać o ich dobry stan? Dowiedz się z Ann!

17.07.2024 • 16:00
0
Biały nalot na języku u dziecka to kandydoza jamy ustnej (pleśniawki) Edukacja Ann

Pleśniawki w jamie ustnej – jak je wyleczyć? 

Pleśniawki to nic innego jak infekcja grzybicza błony śluzowej jamy ustnej spowodowana przez drożdżaki. Ten pozorny problem może powodować dyskomfort podczas jedzenia czy picia oraz być przyczyną bólu i rozdrażnienia. Jak się objawiają pleśniawki oraz czy możemy je skutecznie leczyć? Dowiedz się w Ann!

17.07.2024 • 09:00
0
dziecko, choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna u dzieci. Zadbaj o to i ciesz się podróżą!

Potrafi skutecznie utrudnić, a nawet uniemożliwić niejedną podróż. Przyczyną choroby lokomocyjnej jest zaburzona funkcja błędnika. Zwykle dotyka dzieci poniżej 10. roku życia, ale może także pojawić się dopiero w dorosłym wieku. Choroba lokomocyjna bywa zmorą małych pacjentów i ich rodzin. Podstawą terapii choroby lokomocyjnej jest właściwa higiena podróżowania. Na co należy zwrócić uwagę? Czy są naturalne środki pomocne przy chorobie lokomocyjnej u dzieci? Dowiedz się więcej z Ann!

16.07.2024 • 16:00
0
Gotowanie z dietetyczką w Ann

Owsiane crumble z owocami [WIDEO]

Owsiane crumble z letnimi owocami to połączenie chrupiącej kruszonki z płatków owsianych z miękką, lekko kwaśną warstwą pełną letnich owoców. To znakomity pomysł na zdrowy deser z sezonowymi owocami. Dietetyczka Sara Gawrońska pokazuje, jak w łatwy i szybki sposób przygotować to wyjątkowe danie w swojej kuchni.

16.07.2024 • 09:00
0
Dojrzały mężczyzna grający na korcie tenisowym. Edukacja Ann

Padel, tenis czy squsz – czym się różnią te sporty rakietowe? 

Sporty rakietowe to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu i poprawę kondycji fizycznej. Padel, tenis i squash, choć z pozoru podobne, różnią się między sobą pod wieloma względami. Od wielkości kortu, przez rodzaj używanej rakiety, po zasady gry. Jakie są główne różnice między nimi i który lepiej wybrać? Ann podpowiada!

15.07.2024 • 16:00
0
dziecko, woda, odwodnienie edukacja Ann

Odwodnienie u dziecka – konsekwencje mogą być groźne!

Odwodnienie u dziecka może wystąpić nie tylko latem. Konsekwencje mogą być poważne. Nie tylko upały mogą spowodować groźne w skutkach odwodnienie. Jedną z najczęstszych sytuacji, które grożą odwodnieniem u dziecka, są infekcje żołądkowo-jelitowe. Po czym poznać, że dziecko jest odwodnione? Jakie mogą być konsekwencje? W domowych warunkach możemy poradzić sobie jedynie z odwodnieniem lekkiego stopnia.

15.07.2024 • 09:00
0
Fizjoterapeuta wykonuje mężczyźnie masaż tkanek głębokich Warto wiedzieć z Ann

Masaż tkanek głębokich – na czym polega? 

Odczuwasz przewlekły ból mięśniowy, szczególnie w obszarze pleców? Pomóc może masaż! Masaż tkanek głębokich to zaawansowana technika terapeutyczna, która ma na celu oddziaływanie na głębsze warstwy mięśni i powięzi. Jakie są wskazania oraz czy każdy może udać się do fizjoterapeuty na masaż tkanek głębokich? Ann podpowiada!

14.07.2024 • 16:00
0