FOMO. Czy jest jeszcze możliwe życie offline? [NA ŻYWO]

Data i czas rozpoczęcia 11.05.2022 • 18:00
Liczba miejsc 50

Gościem Klubu Dyskusyjnego Ann, w środę 11 maja będzie psycholog Przemysław Staroń. Porozmawiamy o lęku przed odłączeniem od sieci.

Gościem Klubu Dyskusyjnego Ann, w środę 11 maja o godzinie 18.00 będzie Przemysław Staroń, psycholog z Uniwersytetu SWPS, Nauczyciel Roku 2018, nominowany do Global Teacher Prize. Z autorem bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem”, porozmawiamy o tym, jak młodzi ludzie mogą opanować lęk przed odłączeniem od internetu.

FOMO. Co to jest?

Co trzeci nastolatek sprawdza swój smartfon w ciągu pięciu minut od momentu położenia się spać, a znaczna część korzysta z urządzenia mobilnego nawet w środku nocy. Zaraz po przebudzeniu po telefon sięga co trzecia młoda osoba – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Amerykanów.

Eksperci NASK, UW i Panelu Badawczego Ariadna w ostatnim raporcie wskazali, że w naszym kraju zarówno w grupie nastolatków (15–19 lat), jak i młodych dorosłych (20–24 lata) znacząco wzrósł odsetek wysoko „sfomowanych”, czyli osób, które odczuwają lęk przed odłączeniem od sieci czy informacji. Duży problem mają też dorośli.

Przemysław Staroń o FOMO

Przemysława Staronia zapytamy o to, czy jesteśmy skazani na masowe uzależnienie od bycia online? Jak mądrze odłączyć dzieci od sieci? Czym jest high FOMO? I w końcu: co zrobić, kiedy cała rodzina to „fomersi”?

Jeśli chcecie wziąć udział w dyskusji na żywo, możecie bezpłatnie pobrać i zarejestrować się w aplikacji Ann Asystent Zdrowia.

Środa, 11 maja o godzinie 18:00 w aplikacji Ann Asystent Zdrowia oraz w ZOOM:

Dołącz do spotkania na żywo:

LINK: https://us06web.zoom.us/j/84075274326

HASŁO: So_h@Dt*h6

Więcej webinarów w Klubie Dyskusyjnym znajdziecie w aplikacji Ann:

fomo, przemysław staroń, swps
Więcej
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.