Higiena snu, zdrowe odżywianie oraz witaminy. Oto nasza recepta

Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie Herbalife Nutrition i Rady Odpowiedzialnego Żywienia są jednoznaczne. Dla respondentów coraz ważniejsze stają się kwestie dbałości o zdrowe odżywianie i dobre samopoczucie. Ponadto coraz więcej osób podejmuje konkretne działania w kierunku osiągnięcia swoich celów zdrowotnych.

Respondenci podejmują wiele kroków w celu poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Na ich czele są: lepsze odżywianie, częstsze ćwiczenia, korzystanie z aplikacji sportowych, kupowanie mniej niezdrowego jedzenia, przyjmowanie witamin i suplementów, spacery podczas przerw na lunch, wchodzenie po schodach zamiast korzystanie z windy, używanie aplikacji ułatwiających monitorowanie diety oraz dbanie o higienę snu.

Zdrowe odżywianie. Wnioski z Polski

Badanie zostało przeprowadzone między innymi na grupie 500 respondentów z Polski. Spora liczba z nich stanowczo (41%) lub w pewnym stopniu (39%) zgadza się z tym, że pracuje nad poprawą swojego zdrowia. Ankietowani z Polski ujawnili z jakich nawyków chcieliby zrezygnować, by poprawić swoje samopoczucie. Na górze listy są: źle zbilansowana dieta, brak regularnych ćwiczeń, zbyt krótki sen oraz palenie papierosów.

Na zmianę podejścia Polaków do kwestii zdrowia i samopoczucia wpływ miał między innymi czas pandemii. Uznali oni wówczas, że do zdrowszej diety warto też włączyć witaminy i suplementy, podejść do kwestii zdrowia bardziej holistycznie oraz zacząć od mniejszych, ale łatwiejszych do osiągnięcia celów.

Jeśli chodzi o grupę najbardziej zdyscyplinowaną w kwestii dbałości o zdrowie, w Polsce są to respondenci w wieku 25-40 lat. 70% z nich przyznaje, że regularnie ćwiczy, 54% dba o zbilansowaną dietę, 35% dba o higienę snu, a 45% przyjmuje witaminy i suplementy.

zdrowe odżywianie
Mat. pras. Herbalife Nutrition.

Podejście Amerykanów

Dzięki badaniom możemy poznać także aktualne podejście do kwestii zdrowia mieszkańców USA. Większość z 2000 ankietowanych Amerykanów uważa, że na dobre zdrowie trzeba zapracować (84% osób).

Wielu z nich poczyniło już pierwsze kroki w kierunku zmiany swojego stylu życia na lepsze. W stosunku do okresu sprzed pandemii, co trzeci badany odczuwa mniejsze zmęczenie przy dłuższych ćwiczeniach, wiele osób schudło o jeden rozmiar lub na tyle dużo, że mogą ciaśniej zapinać pasek. Ponadto, wielu ankietowanych nie tylko ma mniejszą ochotę na słodycze i więcej energii w ciągu dnia, ale także przestało odczuwać bóle w różnych częściach ciała.

Kolejne dwie zmiany jakie do swojego stylu życia wprowadzali – lub planują wprowadzić – respondenci z USA to kupowanie lepszego dla zdrowia jedzenia oraz przyjmowanie witamin i suplementów. Wyniki ankiety pokazują, że dla wielu osób witaminy i suplementy to kwestia priorytetowa. 47% ankietowanych odpowiedziało, że kładzie teraz większy nacisk na odżywianie, w tym także na kwestię wzbogacania swojej diety o witaminy i minerały. 69% badanych chciałoby wiedzieć więcej na temat korzystnego wpływu, jaki witaminy i suplementy mogą mieć na ich zdrowie.

„Nawet niewielka zmiana może przynieść duże efekty, kiedy już zdecydujemy się zmienić nasz styl życia na lepsze. Suplementy nie tylko pozwalają zapobiegać niedoborom żywieniowym, ale także zawierają duże ilości składników odżywczych, które są potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania i korzystnie wpływają na nasze samopoczucie” – podsumowuje dyrektor ds. zdrowia i odżywiania Herbalife Nutrition, Kent Bradley.

Zdrowe odżywianie a suplementy diety

Dlaczego Polacy przyjmują witaminy i suplementy?

  • By weprzeć ogólną odporność – 54%
  • Dla ogólnej poprawy zdrowia, jak też dobrego samopoczucia – 40%
  • By wspierać zdrowie układu pokarmowego – 34%
  • Dla zdrowia i urody skóry, jak również włosów – 34%
  • Dla wsparcia kontroli wagi – 31%
  • Aby poprawić energię, a także skupienie – 25%
  • Dla wsparcia mózgu – 23%
  • By wesprzeć odżywanie mięśni, w trakcie uprawiania sportu – 20%
  • Dla poprawy jakości snu – 16%
  • Z rekomendacji lekarza – 11%
  • Dla odnalezienia naturalnych sposobów leczenia schorzeń – 11%
  • Także dla poprawy stanu serca, poziomu cholesterolu i/lub ciśnienia krwi – 11%
  • Również dla łagodzenia bólu i stanów zapalnych – 11%
  • By przyjmować dodatkowe składniki odżywcze – 8%

Zobacz więcej w Klubie Dyskusyjnym Ann:

zdrowe odżywianie
Fot. rh2010 / Adobe Free Stock.
0 Komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *